Menu

Rock this sw*et

Uroda Zdrowie Kosmetyki

Kanony urody na przestrzeni wieków

agatamentik

Każda epoka ukazuje inny ideał piękna. Widać to szczególnie w literaturze i malarstwie, gdzie artyści przedstawiali ówczesne kanony urody. Starożytność to kult męskiego, wyrzeźbionego ciała. Kobiety ubierały się w długie suknie, zawsze miały upięte włosy.  Wygląd zachowanie żony w renesansowych Włoszech odzwierciedlało stan jej męża. Kanonem było zaokrąglone ciało, w tym pełne biodra i duży biust. Blada skóra, o truskawkowym odcieniu, blond włosy i wysokie czoło były traktowane jako fizyczne piękno. W epoce wiktoriańskiej zaczęto odchodzić od pełnej figury.  Kobiety nosiły gorsety, aby zacisnąć swoje talie tak mocno, jak to możliwe, tworząc figurę klepsydry. Te gorsety fizycznie ograniczały zakres ruchu kobiet. Symbolem kobiecości zaczęły stawać się długie włosy, jak w dzisiejszych czasach. W 1960 roku zaczęła się moda na wąskie, kobiece biodra i mini spódniczki, czyli sylwetka nadal pozostawała szczupła. Ikonami stawały się gwiazdy filmowe, na których stylu wzorowały się młode kobiety.

woman659350_640

Obecny kanon urody sprowadza się do tego, iż kobieta powinna być szczupła, ale z biustem i odstającą pupą. Nie jest ot sylwetka naturalna. Dlatego coraz więcej pań, które w naturalny sposób nie mogą sprostać tym wymaganiom, poddają się operacją plastycznym. Być może kanon urody niedługo się zmieni, jednak każda kobieta chce wyglądać pięknie i podobać się innym. Najważniejsze jest, aby zaakceptować siebie takimi, jakimi jesteśmy. Jeśli operacja plastyczna ma być spełnieniem marzeń i naprawdę jej chcemy, dlaczego nie? Warto tylko zachować umiar w poprawianiu urody, ponieważ skalpel uzależnia, jak mówią osoby, które raz spróbowały

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Halina] *.static.kolnet.eu

    No tak to co kiedyś było piękne teraz nie koniecznie jest. Wszystko się zmienia.

  • Gość: [Penny79] 188.226.220.*

    Zależy jak na to spojrzeć. Za kanonami stoi potężny przemysł, który wymyśla kolejne strategie by sprzedać swoje produkty.

© Rock this sw*et
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci