Menu

Rock this sw*et

Uroda Zdrowie Kosmetyki

Jak zatrzymać proces starzenia się skóry?

agatamentik

Wszechobecny kult młodości nie pozwala nam starzeć się z godnością, zmusza do podejmowania różnych działań, których celem jest zatrzymanie upływającego czasu. Co można zrobić, by na naszej skórze nie było widać przeżytych lat?

children704449_640

Proces starzenia się skóry przebiega jednakowo u wszystkich i rozpoczyna się już po 30. roku życia. Często jednak może on mieć swój początek wcześniej, szczególnie wtedy, kiedy narażamy swoją skórę na działanie szkodliwych czynników. Procesu starzenia się nie można łatwo zatrzymać, szczególnie wówczas, kiedy skóra przez dłuższy czas poddawana była szkodliwym wpływom. Dlatego też już w młodości należy przywiązywać wagę do zdrowego żywienia, wystarczającej ilości snu i unikać nadmiernego nasłonecznienia oraz tytoniu.

Starzenie się skóry częściowo jest uwarunkowane genetycznie co oznacza, że dziedziczymy to, w jaki sposób i jak szybko będziemy się starzeć. Pocieszające jest jednak to, że dzięki właściwej pielęgnacji możemy osiągnąć znaczną poprawę kondycji skóry, nawet u starszych osób. Już po 30. roku życia warto sięgnąć po kosmetyki bogate w związku neutralizujące wolne rodniki (np. kompozycje witamin A i E). Cenne są również składniki zatrzymujące wodę w naskórku oraz przywracające równowagę wodno-lipidową (min. kwas hialuronowy). Po 40. roku życia warto postawić dodatkowo na kwasy owocowe oraz pochodne kwasu witaminy A, wspomagające odnowę komórek. Kończąc 50. rok życia można posiłkować się fitohormonami, które uzupełniają niedobór estrogenów, poprawiają nawilżenie i napięcie skóry. Dla skóry 60-latki dobre będą kremy sojowe.

© Rock this sw*et
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci