Menu

Rock this sw*et

Uroda Zdrowie Kosmetyki

Jak mieć piękne paznokcie?

agatamentik

Dłonie, a co za tym idzie – również paznokcie, są prawdziwą ozdobą kobiety. Niezależnie od tego, czy pokryte są lakierem czy też nie, powinny być one starannie przycięte oraz wolne od wszelkich chorób.

fingernails259972_640

Zmiany w obrębie paznokcia mogą mieć różne przyczyny i często nie występują same, ale są objawem towarzyszącym innym chorobom. Zmiany mogą mieć charakter nabyty bądź wrodzony. Przyczyną zmian mogą być: niedotlenienie, niedobór minerałów lub żelaza, ogólne niedożywienie, kontakt z chemikaliami i wilgocią, stałe podrażnienie macierzy, zakażenie grzybami lub działania chorobotwórczych czynników zewnętrznych (chemikalia, urazy).

Do najczęstszych zmian w obrębie paznokci należą: zaklęśnięcie, przerost, oddzielenie się i łamliwość płytki paznokciowej oraz bruzdowanie paznokcia. Przyczyny tych zmian mogą być różne, począwszy od zaburzeń przemiany materii przez zakażenia i podrażnienia, po choroby drobnoustrojowe. Przyczyną zaklęśnięcia może być niedobór żelaza, zaburzenia krążenia oraz działanie chemikaliów. W przypadku przerostu płytki, przyczyną może być uraz mechaniczny i zaburzenia krążeniowe. Oddzielenie się płytki występuje najczęściej z powodu zakażenia, przyczyną łamliwości jest częsty kontakt z chemikaliami, zaś za bruzdowanie odpowiadają urazy, choroby drobnoustrojowe, zatrucia i miejscowe stany zapalne.

W przypadku widocznych zmian należy udać się do lekarza w celu wyjaśnienia ich przyczyn. Defekty kosmetyczne można zatuszować lakierem od paznokci oraz sztucznymi paznokciami. Warto używać kremu do rąk i paznokci z filtrami oraz odżywki do paznokci.

Jak mieć piękne paznokcie

Komentarze (5)

Dodaj komentarz
 • vilaro2015a

  Moja babcia od zawsze mówiła, żeby obserwować swoje paznokcie, bo one najwięcej mówią o naszym stanie zdrowia, a jak zobaczyła tylko jakąś białą plamkę u kogoś z domowników to się zaczynały wszelkie kuracje zdrowotne ;)

 • Gość: [Adam] *.beskidmedia.pl

  Tak samo u mnie zdrowie i paznokcie idą w jednej parze.

 • markos444

  Cenne rady, dbanie o paznokcie i dłonie to podstawa.

 • Gość: [marta222] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  ja mam piękne paznokcie nie tylko dzięki sobie, ale głównie dzięki nailtip radom
  trzeba nieźle sie nagimnastykować, by zyskać taki efekt, jak tutaj

 • Gość: [Tarantul] 46.101.38.*

  markos444.
  Dlaczego akurat dbanie o dłonie i paznokcie to podstawa? A nie np. o zęby? :)

© Rock this sw*et
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci